Holenderscy naukowcy, zupełnie przypadkiem, dokonali niewiarygodnego odkrycia- znaleźli w ludzkim ciele nieznany organ!
Reklamy atakują nas z każdej strony. Widzimy je dzień w dzień w telewizji, w Internecie, na ulicznych banerach, słyszymy je też w radiu. W jaki sposób twórcy reklam próbują skłonić potencjalnych klientów do zakupów? Oto kilka technik.
Najnowsze badania wykazują, że niektóre pasożyty są w stanie sterować człowiekiem jak marionetką. Nasz mózg stał się celem na przykład dla pierwotniaka z gatunku Toxoplasma gondii.
Po raz pierwszy pokazano twarz naszego najstarszego bezpośredniego przodka.
Nie potrzebujesz lat treningu, żeby uczyć się efektywnie. Wystarczy poznać kilka prostych mnemotechnik.
Nasze myśli są tylko sygnałami elektrycznymi mózgu. Można oczekiwać, iż w niedalekiej przyszłości pojawią się urządzenia, które będą w stanie analizować te sygnały, podobnie jak bramki w metrze, weryfikujące osoby przez nie przechodzące.
Jakie są korzenie Polaków? Chociaż zapewne wielu doszukuje się źródeł w teoriach o Wielkiej Lechii, to naukowcy mają inną odpowiedź. Najwięcej, bo aż prawie połowa z nas, wywodzi się z jednej linii genetycznej sprzed ok. 20 tys. lat.
Naukowcy z University College London pokazali sposób, w jaki system immunologiczny człowieka zabija bakterie obecne we krwi i jak to się dzieje, że zdrowe komórki wychodzą z „walki” bez szwanku.
Jak donosi Reuters, osoby, które w skutek problemów zdrowotnych straciły mowę, już wkrótce mogą ją odzyskać dzięki technologii wykorzystującej aktywność mózgową do produkcji mowy syntetyzowanej.
Nasze ciało zmienia się codziennie, choć tego nie zauważamy i często myślimy, że skoro nic nas nie boli, wszystko jest jak dawniej. Bright Side pokusił się o wyodrębnienie zmian, których nie widzimy, a które z upływem lat stają się faktem. Oto one.

Strony