Rząd USA wnosi pozew przeciwko Google o naruszenie zasad konkurencji. To nie tylko wpływa na giganta wśród wyszukiwarek, ale może wstrząsnąć Doliną Krzemową. Dlaczego dopiero się to zaczęło - a Donald Trump uderza właśnie teraz.
Wynalazca Richard Browning już wykonał lot testowy w nowym specjalnym kombinezonie ratowniczym.
Urządzenie wyposażone zostało w funkcje, takie jak monitoring aktywności, rejestracja upadków, monitoring tętna i możliwość wykonywania połączeń w trybie głośnomówiącym. Może przypominać właścicielowi o przyjęciu leków i ćwiczeniach.
Paradoksalnie pandemia koronawirusa przyniosła mnóstwo technologicznych innowacji o wielkim znaczeniu. Amina Madžak z Konjicy jest jedną z twórczyń aplikacji D-App, stworzonej w celu walki z depresją i innymi zaburzeniami natury psychicznej.
Produkty elektroniczne zawsze reprezentowały „nowość” i „postęp”. Ale postęp oznacza również szybki rozkład, a twórczość poprzedniego pokolenia jest nieustannie łączona i zastępowana przez następców.
Nowoczesne technologie mają zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników, to samo dotyczy poglądu na temat tego, czy pomagają one w odkrywaniu świata, czy raczej szkodzą. Zdania są podzielone, jednak warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej.
Według naukowców, nowe urządzenie, które może produkować paliwo neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, stanowi przełom na drodze do "sztucznej fotosyntezy".
Jeśli chodzi o same drukarki 3D do żywności, profesor Jašić uważa, że ​​technologia ta jest wciąż w powijakach i nie może być wykorzystywana do produkcji żywności o prawidłowej wartości odżywczej, która zastąpiłaby różnorodną żywność.
Naukowcy z National University of Singapore podali do wiadomości, że stworzyli elektroniczną skórę, którą można powlekać roboty i protezy, aby wywołać odczucie dotyku podobne do ludzkiego.
Dlaczego sztuczna inteligencja musi wykorzystać technologię blockchain? Jak będzie wyglądać SI w swoim największym stopniu rozwoju? Czy na pewno chcemy, aby te maszyny żyły kiedyś pośród nas? Zakwestionowały nasz sposób myślenia?

Strony