Przedrostki rzadko trafiają na pierwsze strony gazet, ale wraz z rebrandingiem Facebooka, „meta" stało się słowem roku 2021. Nathan Dufour bada jego starożytne pochodzenie, aby dowiedzieć się, co mówi o naszej teraźniejszości.
12-letni chłopiec z Londynu podczas wakacji zarobił około 290 tys. funtów, wszystko to dzięki stworzeniu i sprzedaniu za Niewymienne tokeny (NFT) serii pikselowych grafik o nazwie Weird Whales.
Aplikacja Luca wywołuje obecnie sensację w USA. Za jej pomocą można udowodnić swoje szczepienie na koronawirusa.
We wtorek, gigant technologiczny ogłosił kilka nowych funkcji, które wkrótce zostaną wprowadzone do Map. Wśród nich znajdzie się opcja rozszerzonej rzeczywistości pozwalająca na znalezienie drogi w centrum handlowym lub na lotnisku.
Groźby śmierci i pełne nienawiści komentarze to codzienność norweskich Tiktokerów. W jaki sposób dyskusja w tych popularnych mediach społecznościowych stała się tak ostra?
Kanał na Youtubie poświęcony szachom został zablokowany przez program sztucznej inteligencji (AI) platformy, po tym jak wykryła powtórzenie wyrażeń „czarny”, „biały” i „atak”, słowa powszechnie używane w świecie gry planszowej.
Czy mechanizmy chroniące nieletnich powinny być zainstalowana na platformie społecznościowo - erotycznej Onlyfans, którą często reklamuje się na Instagramie? Usługa ma już 90 milionów płacących subskrybentów.
Ta nowa sieć społecznościowa organizuje "rooms" do dyskusji między zaproszonymi gośćmi, a głównym kryterium wejścia jest przede wszystkim posiadanie iPhona.
Czas ucieka przed użytkownikami Apple, którzy nadal rozważają sprzedaż swojego Maca. Powinni zrobić to jak najwcześniej, bo lepszej okazji nie będzie. Ale dlaczego należy się spieszyć? Ujawniamy tajemnicę, kryjącą się za tą poradą.
Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego przypomina firmom technologicznym, że muszą dostosować się do organów regulacyjnych, „a nie na odwrót”.

Strony